Geç

Oyuna Başlangıç

Runes of Magic, Ücretsiz olarak oynanabilen tamamı Türkçe MMORPG, yürek hoplatan PvP savaşları ve kapsamlı çifte-sınıf sistemi ile gümbür gümbür geliyor! Gizemli yaratıklar, güçlü büyüler ve efsanevi savaşçılarla dolu bir dünyanın kapılarını aralayın ve unutulmuş bir krallığın sırlarını çözün!
Runes of Magic: Reloaded'de Bulacaklarınız:
• Free2play: Aylık sabit ücret olmadan indirmesi ve oynaması tamamen ücretsiz.

• Tüm içeriğinin Türkçe olması. Dekorasyonlardan, zırhlara, silahlardan diğer tüm eşyalara kadar herşey Türk kültürüne uyarlanmış.

• Kapsamlı sınıf sistemi ile 6 mevcut sınıf arasından ana ve yan sınıf seçme imkanı. Bu çifte-sınıf sistemi ile oyun içindeki istedikleri iki sınıfı birleştirerek kendinize özgü bir sınıf yaratın.

• Derin zanaat sistemi ile ham madde toplayıp eşya yaratın, eşyalarınızın seviyesini yükseltin ve rune'ler ekleyerek güçlendirin.

• Düellolar, arena savaşları, klan savaşları ve sunucular arası savaşlar ile kapsamlı bir PVP siteminin heyecanını yaşayın. Oyun içindeki kararlarınız ile gerek karanlığın gerekse aydınlığın güçleriyle müteffik olun.

• 600'den fazla görev, günlük tekrarlanabilir görevler ve sürekli eklenen yeni görevler ile her zaman yeni bir macera yaşayın.

• Kendi evinize sahip olun, zevkinize gore döşeyin ve arkadaşlarınızı ağırlayın!

• Arkadaşlarınızla kendi klanınızı kurun ve Varanas baş şehrinde muhteşem bir Klan Evine sahip olun.

• Onlarca değişik binek hayvanı üzerinde savaşa koşun! Düşmanlarınıza toz yutturun!

• Karakterini geliştirip arkadaşlarınla grup oluştur ve zorlu zindanlara atıl!

Temel Kontroller:

W, A, S, D tuşları temel hareket için kullanılır. karakterinizi döndürmek için Q ve E tuşlarını kullanabilirsiniz. Karakterler bu kontroller ile bir yerden başka bir yere taşınır. Karşına bir engel çıkar ise, üzerinden atlamak için SPACE tuşunu kullanabilirsiniz. Size klavye fonksiyonlarını değiştirebilime imkanı verilmiş ne tarz uygun görürseniz. Sadece Tuş ayarları menüsü üzerinden kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Karakterinizin sıkışmasını önlemek için kutulardan,tabutlardan ve dip köşe yerlerden kaçının. Sıkışırsanız ESC > "Takıldım! Raporu gönderebilirsiniz böylece sizi en yakın yeniden doğum taşına ışınlayacaktır.

Kamera Hareketi:

Sağ fare tuşu ve tüm ekran üzerinde sürükleyerek kamerayı taşırsınız. kaydırma tekerleğini uzaklaştırmak ve yakınlaştırmak için kullanın. Sol tıklayarak karakterinizi istediğiniz yere hareket ettirebilirsiniz fakat yolunuza çıkan engelleri aşamazsınız.

Arayüz:

Arayüz seçenekleri altında arayüz ayarlayabilirsiniz. Kısayol çubukları sekmesi, ekranda daha kısayol çubuğu ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca UI ölçeklerini kendi pc özelliklerinize göre temiz ve güzel görünmesi için ayarlamanız önerilir.

Temel Arayüz:

Eşya pazarı,dünya haritası,renk değiştirme ve miniharita seçenek tuşları.Senin CP/MP/enerji,öfke vb. özellikleri ekranınızın üst sol bölümündedir.Hedef aldığınız kişilerin bilgileri CP/MP bilgileri orta üst tarafte görülmektedir.Sohbet pencesi sol alt tarafta,Xp nizi gösteren bar alt kısımda ve arayüz ayarlarından kısayollarda ekleme imkanımız mevcut.

CTRL + Z Ana arayüzü kaldırır ve size güzel ekran görüntüleri almanız için şans tanır. CTRL + X FPS ve Ping Sayaçlarını görüntüler. FPS: fraps per second(saniye başına görüntülenen resim) Ping: o anki MS sayısı

Sırt Çantası:

B tuşuna bastığınızda karşınıza sırt çantanız gelicektir.6 Sekme mevcut fakat sadece 2 sekmesi kullanılabilir diğer 4 sekmeyi açmak için Kiralama özelliğine tıklayıp geçiçi olarak diğer sekmeleride kullanıma açık hale getirebiliriz. Alt tarafta 4 adet seçenek vardır bunlar Gizemli dönüştürücü,eşya pazarı çantamız(eşya pazarından alınan eşyalar oraya gelir)Çöp kutusu ve İtemleri sıralama seçeneği bulunmaktadır.

Karakter Sayfası:

C tuşuna bastığınızda karşınız karakter bilgilerinizin bulunduğu bir ekran gelicektir.Sol taraf istatiklerinizi,itibar ve ikincil istatistiklerinizi gösterilir.Merkezi ekranda karakteriniz mevcuttur ve (1) yazan yere tıklayınca (2) olur ve 2.sınıf için kullanabileceğiniz ayrı bir karakter penceresi açılır.

Klan Arayüzü:

G tuşuna bastığınızda guild arayüzüne ulaşabilirsiniz(bi guilde katılmadıysanız boş bir ekrandır.) Gördüğünüz gibi guilddeki üyelerin isimleri alt alta sıralanmış bi vaziyettedir ve varsayılan olarak 1. ve 2. sınıfları ve seviyeleri gözükür.sağ üstteki seçeneklerden hangi özelliği görmek istiyorsak seçebiliriz.(ne zaman online oldu,hangi haritada,kadro notu nedir vsvs) sağ köşeden açılan buton ile karşımıza 2. bi sayfa gelicektir burda guild duyuruları,bilgileri,Bağış seçeneği bulunmaktadır. Guildimize odun,maden vb şeyleri bağışlayıp seviye atlamasını sağlıyabiliriz guildimiz seviye atladıkça max üye sınırı,kale alma,görev yapma v.b özellikleri guild başkanı tarafından eklenir.Guildimizden çıkmak istiyorsak G tuşuna basıp kendi ismimize sol tıklayıp guildden ayrıl dememiz yeterli.

Beceriler arayüzü:

K tuşuna basarak beceri sayfamızı açabiliriz.Bu ekranda kazandığınız,öğrendiğiniz büyüleri görebilirsiniz.Bu sekmeler ayrıdır ilk sekme genel becerilerinizi(saldırma,geri dönüş,zanaat vb.)2. sekme sizin birincil sınıf becerilerinizi içerir.3.sekme ortak becerilerinizi içerir. 4.sekme yan sınıfınıza özgü becerileri içerir.