Geç

Sınıflar

Sınıf Tanıtım

Düşsel fantastik bir dünyada geçen Runes of Magic'te karakter yaratırken seçilebilecek altı temel sınıf vardır. Bunlardan ikisi savaşçı ve şövalye sınıfıdır. Diğer iki sınıftan biri uzak menzilli silahlar tercih ederken, biri hançer gibi yakın dövüş konusunda usta. Büyü kullananlar ise ya iyileştirici özelliklere, ya da zarar verici özelliklere sahip büyüler kullanabiliyorlar. Oyun içerisinde alacağınız görevleri yerine getirdikten sonra, görevi size veren kişiye geri dönerek ödülünüzü ve tabi ki tecrübe puanlarınızı toplayabiliyorsunuz. Puanlarınız yeterli seviyeye geldiğinde de seviyenizi arttırabiliyorsunuz. Oyunun en başlarında tek başınıza yerine getirmeniz gereken görevleri tamamladıktan sonra sıra grup görevlerine geliyor ve burada oyunu oynayan diğer oyuncularla ortak hareket etmeniz gerekiyor. Bu nokta en ideali 2 savaşan karakter ve 2 iyileştiriciden oluşan bir grup kurmak. Savaşçılar düşmanlarınızı yok etmeye çalışırken, onları ayakta tutabilmenin anahtarı ise iyileştiricilerin ellerinde.

Zindan grupları için zindana göre değişken gruplar oluşturabilirsiniz. Örneğin Tank olarak Şövalye, Fiziksel Saldırı olarak Düzenbaz, İzci veya savaşçı Büyü Saldırısı için Büyücü ve Olmazsa olmazlardan İyileştirme Rahip eğer zindan fiziksel saldırıya dayanıklı ise grubunuzdaki büyücü sınıfı sayısını arttırın Büyü saldırısına dayanıklı ise tam tersi fiziksel hasar veren sınıfları kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Sınıflar

Savaşçı

Eğer yaşamla ölüm arasındaki çizgide dans etmek sana göreyse, sınırsız bir güç ve eşsiz reflekslerle düşmanlarını yok edip dostlarını da savunmak istiyorsan, senin yolun savaşçının yolu demektir. Bir savaşçı, birçok farklı silah ve zırh türünü dilediği gibi kullanabilir, bunlarla büyük hasarlar verip kendini savunabilir. Savaşçılar, verdikleri hasarı artırmak için Öfke özelliğini ve diğer güçlü etkileri kullanabilir ve daha zayıf müttefiklerine oranla düşmanın dikkatini daha çok çekme özelliğine de sahip olurlar. Ayrıca savaşçılar iki elli silah kullanabilir ve böylece neden oldukları yıkım daha da artırabilir. Savaşçılar her türlü sınıf kombinasyonuna yakın mesafe dövüş yetenekleriyle katkıda bulunurlar.

İzci

Kimileri izcilerin kendilerini toplumdan soyutlamak için doğaya döndüklerini düşünse de, bu maceracı ruhların asıl derdi keşiflerle dolu özgür bir dünyada yollarını bulmaya çalışmaktır. Deri giysileri içinde izciler, uzun menzilli saldırıların ustasıdır ve kendilerine has yakın ve uzak dövüş yeteneklerini Odak özelliğini kullanarak sergilerler. Düşmanlarını belli bir mesafeden durdurmak ve kontrol etmek konusunda usta oldukları gibi uzun menzilli saldırı güçleri zaman içinde daha da artar. Savaşçılar her türlü sınıf kombinasyonuna uzun menzilli dövüş yetenekleriyle katkıda bulunurlar.

Düzenbaz

Birçokları düzenbazların sağı solu rahatsız eden, tuhaf ve karanlık işlerle meşgul kişiler olduklarını düşünür. Kullandıkları birçok nahoş yöntemle ün yaptıkları da doğrudur. Deri zırhlı bir düzenbaz düşmanına yaklaşırken kendini gizleyebilir ve Enerji özelliğini kullanıp, baskın, arkadan vurma ve direk taarruz gibi özel yeteneklerini sergileyerek düşmanlarına kan kusturabilir. Düzenbazlar ayrıca zehirleri ve tuzakları kullanmakta da ustadır. Düzenbazlar her türlü sınıf kombinasyonuna sinsice teknikleri sayesinde yakın mesafe dövüş yetenekleriyle katkıda bulunurlar.

Büyücü

Büyücüler genel olarak duyarlı ve sakindirler; bilginin gücüne inanırlar ve elementlerin nasıl manipule edileceğine dair sırların peşindedirler. Birçok büyücü kaftanla dolaşır ve rüzgar ve ateşin sihirli güçlerini kullanarak hem tekil düşmanlara, hem de grup halinde gelenlere ağır hasarlar verdirir. İki farklı büyü ekolünü de kullanabildikleri için, çok çeşitli tehlikeler karşısında ayakta kalmak için gereken esnekliğe sahiptirler. Büyücüler her türlü sınıf kombinasyonuna hem güçlü büyü saldırıları, hem de pasif yakın dövüş yetenekleriyle katkıda bulunurlar.

Rahip

Birçok kişi ruhlarındaki kirlilik yüzünden tanrılarla iletişim kuramazken; sadece en güvenilir hizmetkârlar olan rahipler, özel dualarıyla bu ayrıcalığa mazhar oluyorlar. Sadece bu üstün yeteneklere sahip olan kişiler rahip olabiliyorlar. Bir rahibin ana görevi başkalarını iyileştirmektir. Genellikle kaftanla dolaşsalar da, onlara zarar vermek isteyen kişilere karşı kendilerini kalkanla savunma izinleri vardır. Rahipler Mana gücü sayesinde, tanrıların kudretini kullanıp başkalarını iyileştirebilir, diriltebilir ve su büyüsüyle sapkın düşmanları alt edebilir. Rahipler her türlü sınıf kombinasyonuna hayatta kalma yeteneğini artırarak katkıda bulunurlar.

Şövalye

Şövalyeler bir zamanlar, ülkeyi korumaları için kraliyet ailesi tarafından eğitilen sadık askerlerdi. Zaman içinde, şövalye tabiri hayatını başkalarını korumaya adamış tüm cesur askerleri kapsar bir hale geldi. En güçlü zırh ve kalkanları kuşanma özelliği olan şövalyeler, özellikle amansız savunma yetenekleriyle, gruplarına yapılan düşman saldırılarına karşı ilk göğüs geren kişilerdir. Şövalyeler düşmanlarını Işık Mührü’yle etkisiz hale getirmek için Mana kullanırlar ve bu daha sonra alınan hasarı azaltmak, savunma gücünü artırmak ya da düşmanların yerini saptamak gibi birçok farklı konuda işe yarar. Daha çok korumaya odaklı yetenekleriyle, şövalyeler her türlü sınıf kombinasyonunun savunma özelliğini güçlendirebilirler.