Geç

Aşama

Aşama

Mana Taşlarınızı yükselterek silah ve diğer ekipmanlarınızı yükselterek karakterinizi güçlendirebilirsiniz.
Saf Güç taşı ile statını almak istediğiniz eşyayı gizemli dönüştürücüye koyarak statı elde edebilirsiniz.

Stat Almak

Eşyanın sol üst köşesinde belirtilen aşama seviyesi bize kaçıncı seviye bir aşama taşı elde edebileceğimiz hakkında bilgi verir

Varanas sınıf evinde Lehman adlı npc'mizden Gizemli dönüştürücünün açılmasıyla birlikte 10 Adet Gizemli Dönüştürücü Şarjınız oluyor ve size bu şarj Firius Markası ile Lehman adlı npc'den yada Taborea Çarşısından alınıp arttırabilirsiniz. Bununla birlikte statlı bir eşyayı gizemli dönüştürücüye koyup Taborea çarşısından alınabilen saf taşını da yanına koyarsak temiz bir şekilde elimizde 'Eşyanın aşama seviyesi'+'Statın özelliği'ni içeren bir Mana taşı elde etmiş oluruz.

Aynı şekilde varanas batı kanadında Odeley Prole adlı npc'den füzyon taşı alarakta basabiliriz fakat bu taş bize temiz bir stat atmayacaktır genellikle maliyeti saf taşına göre ucuz olduğu için statsız eşyalar ile silahlara kirli aşama 7/8/9 basımında kullanılır.

Aşama Taşlarını yükseltmek için ise üç taşa ihtiyaç duyarız yani üç adet aşama 1 taşımız var ise 1 adet aşama 2 taş elde edebiliriz 3 adet 2 taş ile de aşama 3 taş elde ederiz bu işlem aşama 20'ye kadar devam eder fakat üç katı şeklinde ilerlediği için hem maliyet hemde zaman harcamanız artar.

DİKKAT! aşama yükseltirken statlı eşyayı yükseltmek için saf taşı ve statsız, npcden satılan eşyları birleştirip boş aşama taşı ile yükseltmelisiniz yoksa basacağınız kirli statlar eşyanızın güzel statlarını mahvedecektir.

Stat isimleri; saf taşı ile statlı eşyalardan üç adet taş elde edip bir eşyayı geliştirmek istediğimizde ikişer stat özelliğinden varsayarsak altı özellik kazanırız fakat iki statın adı aynı ise çakışır aynı adlı statları bassanız dahi sadece birinin özelliğini elde edebilirsiniz yani her eşyada farklı statlar olmalı yoksa eksik özellik elde etmiş oluruz

Ayrıca aşağıda bilgilendirici videolar hazırlayan maceracımızın videosunu izleyerekte fikir sahibi olabilirsiniz.